Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Niemowlę nad morzem – jak się przyszykować?

Od odwagi, pewności siebie oraz przygotowania rodziców zależy, kiedy zdecydują się na pierwszy wyjazd z oseskiem na wczasy nad morzem. Poniektórzy decydują się jeździć już z parotygodniowym malcem (z reguły przy drugim dziecku), inni czekają aż niemowlak będzie mieć co najmniej pół roku.
O ile dziecko rozwija się poprawnie i dobrze się do wyprawy przygotujemy, nie ma przeciwwskazań, żeby jeździć z kilkutygodniowym niemowlakiem. Jeżeli przejrzałeś już apartamenty w Kołobrzegu i wyselekcjonowałeś coś dla Was, czas się spakować. (http://villamare.com.pl/apartamenty,29)
apartamenty w Kołobrzegu
Napisał: Jean-Sebastien Roy
Na podstawie: Ogród pełen cienia
Naturalnie nie ma gwarancji, że dziecko będzie słodko spać w gondoli natomiast starsze z podziwem oglądać świat w spacerówce, jednakże istnieje wielka szansa, iż inny klimat maluszkowi przypadnie do gustu. Ogólnie bowiem klimat nadmorski maluchom służy, dzieciaki zazwyczaj dobrze się czują w takowym klimacie, w którym: wyższe ciśnienie sprzyja absorpcji tlenu, morskie powietrze przesycone jodem znakomicie wpływa na układ oddechowy malca, mikroklimat ma korzystny wpływ na alergików i dzieci, które często chorują, pod wpływem promieni słonecznych produkowana jest w skórze witamina D potrzebna do przyswajania wapnia.


Wczasy nad morzem winny trwać co najmniej tydzień, a najlepiej dwa tygodnie. Doskonale jeżeli możemy określić na nie trzy tygodnie. Czas ów jest niezbędny, aby maluchy mogły się przyzwyczaić do innego klimatu. Co więcej trzeba się liczyć z tym, że dzieci prędko się męczą i nawet normalne warunki dla dorosłego: oddźwięk wiatru, szum fal jak też świecące mocniej słońce może maluchowi dostarczyć tylu wrażeń, iż potomek po dwugodzinnym wyjściu na plażę zrobi się marudne.
Powinniśmy wtedy wrócić do pokoju i dać potomkowi czas na odpoczynek w bardziej znanych mu warunkach.


Wyjeżdżając bierz pod uwagę pensjonaty w Kołobrzegu przyjazne dzieciom. Wolne pensjonaty w Kołobrzegu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-25 13:06:33
Tagi: urlop, kurs, apartamenty