Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Jak zaplanować wyjazd na wakacje, zalety coraz popularniejszych wycieczek last minute.

Jak co roku zbliżające się wakacje sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna planowanie swojego urlopu. Niektórzy biorą się za to nawet kilka miesięcy wcześniej, przeważnie korzystając z tak popularnych obecnie propozycji first minute. Duża część osób z najróżniejszych przyczyn jednak nie będzie się decydowała na takie rozwiązanie, z reguły nie mając jeszcze doprecyzowanych planów na urlop, albo nie wiedząc, kiedy dokładnie będą mieli wolne w pracy.
last minute - wakacje na Krecie
Napisał: Alessandro Bonvini
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze inni z kolei do samego końca nie rezerwują żadnych wyjazdów, czekając na atrakcyjne propozycje last minute. Jest to czasami dość ryzykowna strategia, bo albo może nic się nie uda znaleźć, albo ceny będą wyższe niż się pierwotnie zakładało, lecz czasem trafić można na naprawdę ciekawe propozycje. Wyjazdy last minute są od jakiegoś czasu dość popularne, zależnie od okresu czasu może ich być mniej lub więcej. Biura podróży z reguły wykupują loty i miejsca noclegowe w pakietach, licząc, że uda się wszystko sprzedać. Jeśli z jakiejś przyczyny plany nie wyjdą i na kilkadziesiąt godzin przed terminem imprezy zostaną wolne miejsca, to dużo bardziej opłaca się sprzedać wycieczkę w obniżonej cenie, niż pozostawić puste miejsca.

Jak może się jednak okazać, na kreta last minute poluje dość dużo turystów, chcących zaoszczędzić niemałą sumę na wyjeździe. A czasami da się przyoszczędzić rzeczywiście spore pieniądze, zwłaszcza w przypadku wyjazdów droższych lub w bardziej odległe, mniej popularne miejsca. Niekiedy mogą się na przykład trafić złote złote piaski (eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)inute przecenione nawet o pięćdziesiąt procent, więc w cenie jednego wyjazdu można spędzić fantastyczny urlop z najbliższą osobą (zobacz: Złote Piaski - last minute).