Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Co warto zobaczyć na Krecie? Jakiego rodzaju atrakcje ma do zaoferowania ta wyspa? Jakie są obowiązkowe punkty w czasie zwiedzania?

Kreta, czyli największa grecka wyspa wyróżnia się bogatą przeszłością oraz kulturą. Na Krecie warto obejrzeć piękne oraz słynne pałace minojskie, zabytki weneckie jak również tureckie czy oczywiście piękne plaże, góry oraz jaskinie.


Wyspa doskonale prezentuje się wiosną, jak pokrywa ją soczysta zieleń jak i kwitną kwiaty, natomiast góry pokrywa śnieg. Wielość atrakcji powoduje, iż trudno podjąć decyzję, co lepiej zwiedzić w czasie kilkudniowego wyjazdu. Z pewnością dość istotną barierą, jaka bardzo utrudnia poruszanie się na terenie wyspy, są wysokie pasma górskie. Rozciągają się one przez całą szerokość wyspy, zaś górującym szczytem jest Psiloritis, jaka ma 2456 metrów n.p.m. Wąwozami biegną drogi i ogromne ilości zakrętów, a wzdłuż północnej części Krety bez problemu możemy poruszać się główną arterią, jaka łączy duże miasta.
tradycja grecka
Napisał: Thomas Kyratzis
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bardzo popularne są wyjazdy z Polski, najczęściej to Kreta all inclusive last minute .http://www.eccoholiday.com/region/grecja/kreta/ych miast, jak Aptera i Gortyna. Rozległe wykopaliska są tam otwarte do bezpłatnego zwiedzania. W szczytowym okresie w tym antycznym mieście mieszkało mniej więcej dwadzieścia tysięcy osób. Podczas badań archeologicznych odkryto tutaj między innymi ruiny, jakie pochodzą z czasów hellenistycznych, dorycką świątynie Demeter oraz Persefony jak i rzymskie cysterny oraz łaźnie. Należy odwiedzić Lagunę Balos. Jest tam spokój, bo miejsce to nieosiągalne jest dla autokarów i autobusów. Najłatwiej tutaj dostać się drogą morską - statkiem z Kissamos. Możemy także wybrać się autem, ale wyprawa zajmuje długo i wymaga odwagi.


A to dlatego, że jest tam wąska i miejscami stroma droga, jaka przebiega wzdłuż morskiego klifu, nie ma tam żadnych barierek. Najwspanialszy zabytek to na pewno pałace minojskie w Knossos, Fajstos i Malii. Są to ruiny pałaców, jakie pochodzą z 2000-1400 roku p.n.e. z okresu minojskiego. W okresie największego rozkwitu na terenie największego pałacu oraz w jego sąsiedztwie mieszkało tam ponad dziesięć tysięcy osób. Na pewno warto wybrać się na Kretę, wspomniane atrakcje są jednymi z wielu, można tam ujrzeć o wiele więcej. Jeśli chcemy tanią wycieczkę, to najlepiej zdecydować się na opcję wycieczki all inclusive (Zobacz wycieczki all inclusive). Jest to bez wątZobacz wycieczki all inclusive nie musimy myśleć o zapewnieniu sobie wyżywienia czy noclegów na własną rękę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:37:06
Tagi: autokary, klif, pasma górskie, Knossos