Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Dla ludzi lubiących przyrodę polską

O tym, że czasem powinno się odpocząć i oderwać się od codziennego trudu, nie trzeba nikogo przekonywać. Czasami wystarczy wyjazd na weekend, aby wypocząć i nabrać energii do wytężonej pracy. Większość Polaków wyrusza na wakacje na Mazury, bądź nad morze. Są również miłośnicy górskich wędrówek, niemniej urokliwych i wciąż nieodkrytych zakątków naszego kraju jest więcej i warto odwiedzać nowe, atrakcyjne i równie piękne lokalizacje.
Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
Napisał: ZnaneNieznane.pl
Na podstawie: ZnaneNieznane.pl
Baza krajoznawcza w Polsce jest coraz to lepsza i coraz więcej właścicieli pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych zamieszcza własne propozycje w Internecie. Serwisy poświęcone wypoczynkowi w Polsce przekażą nam wszelkich przydatnych wiadomości. Wystarczy tylko wyłonić miejsce, jakie pragnęlibyśmy odwiedzać. Dla osób ceniących naturę, świetną przygodą może okazać się odwiedzenie wielu wysepek w okolicach Świnoujścia. Pełno tam traktów i to nie tylko pieszych, ale również rowerowych i kajakowych. To naturalny eden nie tylko dla entuzjastów oryginalnej natury, lecz również fotografików.Podróż na wczasy, lub wypad weekendowy, jest możliwość również zaplanować do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to jeden z niezwykle tajemniczych rejonów w naszym kraju, czarujący podróżników doskonałymi widokami i rozmaitością atrakcji. Miłośnicy przechadzek będą zafascynowani Doliną Prądnika, jaka znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, z kolei poszukiwacze historii winni odwiedzić renesansowy zamek w Pieskowej Skale.

Teraz znajduje się tu muzeum, jakie wolno zwiedzać praktycznie przez cały rok. Swoje miejsce wyszukają fanatycy wspinaczek. Białe ostańce są wręcz wymarzone dla mniej doświadczonych ludzi, chociaż i wytrawni wspinacze testują tutaj swoje umiejętności. Do wspinaczki dostosowano nie tylko poszczególne skały, ale również całe pasma.


nad polskim jeziorem
Napisał: Joeri Mages
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielokrotnie w jednym miejscu jest możliwość wyszukać wiele tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Osoby, które wolą eskapady rowerowe, mają szansę zdecydować się na wycieczkę jedną z najsłynniejszych tras krajoznawczych w Polsce, Szlaku Orlich Gniazd. W zależności od upodobań, każdy jest w stanie wyjechać w takie miejsce, które je zachwyci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:46:45
Tagi: Muzeum, wyjazd, miejsce