Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Wypożyczalnia wodnego sprzętu! Jak ją otworzyć

Latem możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i uruchomić własną wypożyczalnię sprzętu wodnego. Jeśli jeszcze interesujesz się turystyką, możesz aranżować spływy kajakowe, a nawet założyć szkółkę kajakarską.


Na biznes związany z przyrodą oraz wodą mogą się zdecydować nie tylko mieszkańcy pojezierzy albo pomorza. W związku z tym, iż w tej branży zarabia się jedynie w sezonie, pracę możesz powiązać z wczasami i w lecie mieszkać w przyczepie kempingowej zlokalizowanej na terytorium wypożyczalni.


asortyment
Napisał: Jeroen Fossaert
Na podstawie: http://www.flickr.com
sporty zimowe
Napisał: Johnny Wilbank
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wynajem łodzi i jachtów motorowych możemy otworzyć nad jeziorem, nad rzeką, a nawet nad Bałtykiem. Naturalnie najlepsza jest lokalizacja w sąsiedztwie uczęszczanego kąpieliska strzeżonego czy też popularnej trasy Spacerowej. Powinniśmy rozejrzeć się za gotowym zapleczem na starych wypoczynkowych ośrodkach, które już zazwyczaj są ogólnodostępne. Jednakże w tym przypadku trzeba się liczyć z tym, że będzie to obiekt zaniedbany oraz konieczny będzie generalny remont przystani. Wydane na ów cel koszta powinny się z biegiem czasu zwrócić. Do wynajmowania sprzętu nie potrzeba ogromnego terenu. Jeśli wypożyczalnia znajduje się na niedużym ogrodzonym terenie, starczy niewielka budka, w jakiej schowa się pracownik w wypadku niepogody i w której schowane będą kapoki. Natomiast gdy takiego płotu nie ma, na noc musiał będziesz sprzątać cały sprzęt a wtedy nieodzowny będzie już większy magazyn.


Świetną inwestycją będzie zakup parceli nad jeziorem mini cross 50 nad rzeką w miejscowości turystycznej. Na ten cel jednakże trzeba co najmniej 100 tys. złotych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:33:29
Tagi: wiedza, części, Spacer, kajak