Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Co oferują góry w naszym kraju gościom, w jakim czasie będzie tam najwięcej gości.

Nasze góry od lat cieszą się ogromną popularnością pośród turystów. I to tak naprawdę o każdej porze roku, bez znaczenia, czy jest to jesień czy połowa zimy, to można tam kogoś spotkać. Rzecz jasna najbardziej oblegane są miesiące zimowe, zwłaszcza w okresie ferii. W tym okresie w zasadzie wszystkie małe i duże ośrodki narciarskie są naprawdę oblężone, a o wolnych miejscach raczej trudno myśleć.

hotel spa
Napisał: Alexander Synaptic
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnich latach znacznej poprawie uległa baza narciarska, otworzono wiele nowych wyciągów, coraz częściej też wykorzystuje się sztuczne naśnieżanie i oświetlenie. Tym sposobem nasze ośrodki wypoczynkowe w górach (przykłady znajdziesz tutaj: hotele w górach) stają się konkurencyjne w stosunku do pobliskich Alp lub położonej blisko ba południu Słowacji. Prace nad infrastrukturą narciarską bez przerwy trwają, więc nadchodzące lata z pewnością jeszcze poprawią sytuację. A to będzie się bezpośrednio przekładało na liczbę turystów, którzy przyjeżdżać będą do górskich miejscowości na snowboardowe lub narciarskie szaleństwo. Bardzo popularnym czasem w górach są również wakacyjne miesiące. Przyjeżdżają tam wtedy ludzie, jacy lubią górskie wędrówki, nadal się ciesząc dziewiczą przyrodą i wspaniałymi widokami. A w tym względzie południe naszego kraju ma co zaproponować. Największa ilość gości przyjeżdża rzecz jasna w Tatry, ale dużo turystów zaczynają też przyciągać Karkonosze albo Beskidy. Za to jeżeli ktoś będzie szukał spokoju i ciszy, to położone na południowo-wschodnim krańcu Polski Bieszczady stanowią dla niego idealny wybór.wypoczynek w górach
Napisał: Scott Jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób przybywa też w góry nie po to, żeby po nich wędrować, ale aby zaszyć się w jakimś spokojnym miejscu i tam wypocząć. Rezerwują oni w takim przypadku jakiś spa wellness hotel z szerokim zestawem usług regenerujących i upiększających, i przykładowo tu: będą spędzać swój urlop. W takich miejscach można doskonale wypocząć, zregenerować swój organizm i nabrać nowych sił na dalsze miesiące ciężkiej pracy. A że przy okazji odbędzie się to w jakimś spokojnym zakątku w jednej z górskich miejscowości, to będzie się jeszcze przyjemniej wypoczywać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:09:06
Tagi: turystyka, wakacje, wypoczynek, narciarstwo