Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Wyjazdy dla młodzieży

Wakacje przybliżają się ogromnymi krokami. Sporo ludzi zastanawia się dokąd wyjechać tego roku. Najbliżej i najtaniej jest możliwość spędzić wolne w Europie. Na zachodzie i północy może być trochę drogo, ale im bardziej w stronę Azji, to znaczy na wschód i od Polski, tym ceny mogą być mniejsze.

Plaża
Napisał: Bryn Pinzgauer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hiszpania to kraj nader chętnie zwiedzany przez turystów. Niektórzy uznają Barcelonę za najpiękniejsze miasto. Są góry, są kotliny, jest przede wszystkim morze (apartament na sprzedaż nad morzem) i ten doskonały, ulotny nastrój cudownej stolicy. Miasto to odróżnia się przecudownym, ciągnącym się kilometrami, nadmorskim brzegiem w pobliżu miasta. Dla wielbicieli piłki nożnej niezatartym doznaniem będzie zwiedzenie stadionu FC Barcelony. Czarodziejskie pokazy cudownej fontanny, jaka tańczy w rytm muzyki zachwycą każdego.

Będąc w Hiszpanii powinno się odwiedzić Malagę. To miasto jest wzniesione nad samym morzem. Jest możliwość tu zwiedzić piękną katedrę, również gród. To miasto Picassa przyciąga własnym niepowtarzalnym klimatem, pełnym ciasnych uliczek z restauracjami i kawiarenkami. Walencja jest bardzo słynna nie tylko pośród obcych turystów, lecz chętnie wyruszają do niej sami Hiszpanie. Mimo, że jest to miasto w szczególności oblegane przez podróżników, warto tam pojechać, aby odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki.W sąsiedztwie znajdują się znane kurorty. Jedną z mniej uczęszczanych wysp jest Minorka. Piękne plaże i ciepła woda jest zaletą wszelkich hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Amatorzy nurkowania znajdą w tym kraju idealne miejsca z krystalicznie czystą wodą i różnorodną roślinnością. Są też doskonałe miejsca dla surferów, którzy szukają solidnych wrażeń.
Tarifa jest położona nad Adriatykiem i jest uznawana za europejską stolicę windsurfingu, ponieważ jest znana z wiejących w tym miejscu silnych wiatrów. W sąsiedztwie znajdują się szerokie plaże a przy nich urokliwe wioski z wspaniałą kuchnią.

Hiszpania to żywy raj również dla koneserów, głównie amatorów owoców morza. Proponowane tu świeże ryby mają doskonały smak. Powinno się wybrać się w owe strony, szczególnie kiedy linie lotnicze oferują sporadyczne tańsze przeloty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:24:55
Tagi: Europa, FC Barcelona, turystów, loty