Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Pakowanie - konieczność, jaką mało kto lubi - jak sprostać temu zadaniu?

Z reguły jeżeli rozmawiamy o podróżach, nasi rozmówcy źle reagują w jednym momencie - gdy wspominamy o pakowaniu. To najbardziej przykre ze wszystkich spraw, które wiążą się z wakacjami: potrzeba systematyki i zorganizowania, aby bez stresu podejść do pakowania i zakończyć cały ten proces z powodzeniem.
podróż
Na podstawie: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest odpowiedni? To pytanie na pewno zadają sobie wszystkie osoby, które szykują się do podróży tym środkiem lokomocji. Jednakże nie ma tutaj jednej odpowiedzi - różne linie lotnicze mają swoje obostrzenia związane z tą kwestią (zaktualizowany post na blogu). Samoloty mają różnorodne rozmiary, w związku z tym przestrzeń na bagaże również jest inna, dlatego więc i wymiary bagaży różnią się między sobą.domki letniskowe Kaszuby (www.domki-letniskowe.pl)Jednak można tak zupełnie ogólnie powiedzieć, jakie przedmioty z pewnością nie nadadzą się na taką podróż, jaki bagaż do samolotu na pewno nie zostanie wpuszczony. Są to towary powszechnie uznane za niebezpieczne, na przykład wszelakie odczynniki chemiczne, broń palna, przedmioty produkujące intensywną woń, zwierzęta, produkty o niestandardowych rozmiarach, materiały eksplozywne, żrące ciecze i tak dalej - wszystko to, co nawet tylko przypuszczalnie mogłoby zagrażać współpasażerom oraz ogólnie pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.
stok
Napisał: Joe Taylor
Na podstawie: http://www.flickr.com


Istnieją także wymagania wiążące się z przewozem kosmetyków (link do wpisu). Tak samo jak w przypadku rozmiarów bagażu podręcznego także tutaj każda linia lotnicza ma swoje własne przepisy. Warto z nimi zapoznać, by unikać potem licznych nieprzyjemnych sytuacji.Ogólnie kosmetyki w bagażu podręcznym można przewozić, lecz nie wszystkie i nie w dowolnej ilości.
Niemalże wszędzie obowiązuje zakaz wnoszenia na pokład dezodorantów w aerozolach - to wymóg bezpieczeństwa. Wszelakie inne kosmetyki powinny być przełożone do przezroczystych pudełek i wpakowane do przezroczystej saszetki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-20 07:27:48
Tagi: lot, port, molo