Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Wojaże po górach - najlepszy termin?

Wczasy w górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Od zawsze ciągnęło nas tam gdzie granie, gdzie przyroda i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - w lecie, zimie czy na wiosnę zawsze będziemy mieli styczność z kompletnie innymi górami.

Góry Stołowe
Napisał: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
Wycieczka postanowiona, więc pierwsza sprawa - rezerwowanie noclegu. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie czasu wycieczki. Czy wyjazd organizowany jest w czasie szczególnie wielkiego natężenia turystów (od czerwca do sierpnia), gdy gospodarze stancji - traktując sprawę biznesowo - proszą o wyższe opłaty za nocleg i stawkę klimatyczną, czy właśnie po turystycznym boomie, gdy turystów jest jak na lekarstwo. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na całkiem atrakcyjne stawki cenowe. Jeśli nie próbowaliśmy spróbujmy, turystyka to nie tylko sezon z krótkim rękawkiem!Wystarczy rozglądnąć się za wybranym pasmem górskim w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u jego stóp. Weźmy pod lupę takie Góry Stołowe noclegi (zobacz zakres usług na: warszawa noclegi pracownicze od sprawdzonego portalu z noclegami dla pracowników) - sprawdź ten link. Przecież zupełnie rozpoznawalne w pierwszej kolejności - nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy również najwyższe od zachodu patrząc Karkonosze.

Ale to właśnie ta „niepopularność” bywa magiczna dla gór, w które wybieramy się z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na trasach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie czekanie na zjazd gondolą czy zdjęcie na tle kapitalnej panoramy. W górach „niszowych” poczujemy bliskość natury jeszcze mocniej, a nawały nachalnych turystów (zwłaszcza po sezonie) nie będą nam przeszkadzać.

Co z możliwościami samego odpoczynku? Kiedy piesze rundki po szlakach to za mało na nasze aktywne dusze, warto sprawdzić pobliskie wypożyczalnie nartorolek, kijków nordic walking, a zimową porą nart, łyżew. W wybieraniu stosownej kwatery, gwarantującej spokój i standard jakiego oczekujemy warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to logiczny grunt pod trafny wybór - biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-01 23:46:52
Tagi: urlop, góry, wczasy, noclegi