Zakopane LUX Z nami dobrze trafisz!

Drzewko kategorii

Polecane:

Polecane wideo

Nominowane do artykułu roku:

Góry czy morze? Znajdź wypoczynek dla siebie.

Wymarzony wakacyjny wypoczynek to wyjazd, na jaki czekamy cały okrągły rok. Większość z nas określa z długim wyprzedzeniem gdzie chce odpoczywać po ciężkich dniach w pracy. Urlop spędzony w górach czy pływanie łódką po różnych akwenach mogą okazać się wspaniałym turnusem, który pozwoli nam się relaksować oraz naładować akumulatory. A ci wszyscy, jacy nie preferują aktywnego wypoczynku mogą akurat wyjechać nad morze i w tym miejscu wylegiwać się godzinami na plaży a także niczym się nie przejmować.

wakacje nad morzem
Napisał: Fons Heijnsbroek
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszym kraju mamy tę dogodność, że mamy do wyboru góry, Bałtyk oraz jeziora w różnych miejscach. To pozwala nam jeśli chcemy co rok udawać się w inne tereny urlopowe, w jakich będziemy mogli odkrywać nowe atrakcyjne miejscowości bądź inne atrakcje turystyczne, jakie uczynią nasze wczasy niezapomnianymi. Zobacz: szlaki turystyczne niedaleko szczawnicy.Dla miłośników plażowania i kąpieli słonecznych możemy polecić nasze polskie morze, które w niektórych miejscach bywa odrobinę zimne, ale na plażowanie nada się idealnie. Oprócz tego możemy tam natrafić na różne festiwale bądź występy kabaretów, które niemal co roku robią sobie taki objazd nad naszym morzem. Zawsze możemy również po południu pójść gdzieś do klubu ewentualnie nawet usiąść w okolicznym pubie albo kawiarni.

Super atrakcją nad morzem jest również rejs okrętem, żeby zobaczyć zachodzące słońce. Natomiast rodzime jeziora mogą zaproponować nam spływ kajakami lub żaglówką, a nawet małym statkiem. Jeśli nie lubimy pływania to pozostaje nam wędkarstwo, co przy sporej ilości ryb w krajowych rzekach oraz jeziorach może być interesującym i również miłym zajęciem.

wypoczynek w górach
Napisał: Mariusz Chilmon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alternatywnym wyjściem jest wycieczka w góry, z tym uwzględnieniem, że powinniśmy być przygotowani na zmiany pogody oraz to, że będzie nam potrzebna specjalna odzież oraz wcześniejsza rezerwacja noclegu, ponieważ dzwoniąc na numer z ogłoszenia przykładowo "góralskie domki szczawnica, dobra cena i świetne warunki" - można spotkać się z informacją, że wolnych miejsc akurat nie ma. Warto jednak sprawdzić tu: szczawnica.

Toteż planując wakacje nad morzem ewentualnie też w góry (kup uprząż wspinaczkowa) zadzwońmy na ogłoszenia na tanie domki do wynajęcia szczawnica (czy też w innych miejscowościach rzecz jasna) jednak z miesięcznym wyprzedzeniem, tak żeby mieć wyjście w razie kiedy nie dostaniemy wolnych miejsc i będziemy zmuszeni poszukiwać wolnych miejsc w innych pensjonatach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-24 21:05:33
Tagi: góry, wczasy, jeziora, kawiarnie, miejscowości